ALTITUDE

PRO EFEKTIVNÍ TRÉNINK A MAXIMALIZACI VAŠICH SPORTOVNÍCH VÝKONŮ

To, co činí Etiopany tak vynikajícími vytrvalci, je mimo jiné skutečnost, že jejich domovina leží ve výšce 2 360 m.n.m, kde je přirozeně nižší obsah kyslíku. Tento fakt je v dnešní době jasně potvrzen jako stimulující a pozitivní činitel pro zlepšení fyzických a sportovních výkonů.
(studie Department of Physiology, Australian Institute of Sport)

Projekt Altitude přenáší podmínky vyšší nadmořské výšky do specializovaných i veřejných sportovních a fitness center. Řada amatérských i profesionálních sportovců, jako například plavec Michael Phelps, MMA zápasník Conor McGregor nebo fotbalový klub Manchester United, zařadila hypoxický trénink do svého standardního programu fyzické přípravy.

PŘÍNOSY TRÉNINKU S HYPOXIA ALTITUDE

 • zkrácená doba rekonvalescence po zranění, úrazu či operaci (studie American academy of neurology)
 • zlepšení aerobní a aerobně-anaerobní výkonnosti
 • zvýšení VO₂ Max
 • částečná náhrada kardiovaskulární zátěže pro osoby s přechodným či trvalým postižením pohybového aparátu
 • zmnožení a rozšíření kapilárního cévního řečiště
 • zmnožení červených krvinek
 • Obecně vystavení se hypoxickému vzduchu přirozeně zdokonaluje tělo v síle, vytrvalosti a rychlosti.

  Neslibujeme nesplnitelné. Každé tělo reaguje po svém a má své limity. Každopádně v dnešní době, kdy jsou výkony profesionálních sportovců na hranici „fyzických“ možností lidského organismu, může zlepšení subjektivního výkonu v řádu procent znamenat opojný pocit vítězství a novou zkušenost. Využitím systému hypoxického tréninku tak získáváte kombinaci win-win – příjemnou novou zkušenost spojenou se značným přiblížením se vašim dlouhodobým sportovním cílům.

  V případě Vašeho zájmu rádi na osobní schůzce představíme detailní prezentaci a vysvětlíme, proč je pro Vás hypoxický trénink efektivním a funkčním doplňkem sportovní přípravy.

  Schéma výhodosti pořízení Hypoxia Altitude

  Pro kluby a jejich sportovní manažery jsme připravili následující schéma

  Schéma výhodosti pořízení Hypoxia Altitude

  Pořízením Altitude systému ovlivňujete primárně fyzický výkon vašich sportovců (viz výše), neméně důležitá je však také mentální připravenost v podobě maximální koncentrace / soustředění v momentě výkonu.

  Když není pod kontrolou psychika, nelze podat mimořádný výkon. Tréninkem se systémem Altitude znatelně zlepšujete celkovou kondici vašich sportovců a tím posilujete jejich vnitřní klid a psychický stav, sebedůvěru. Sportovci jsou si vědomi, že se připravují lépe a účinněji než soupeři, proto si v rozhodujících chvílích věří a dokážou být aktivní a kreativní.

  Ruku v ruce s mentální připraveností jde také správná regenerace. Tělo v hypoxii regeneruje efektivněji díky přirozeně zvýšené produkci růstového hormonu, zvýšení hormonu EPO a zlepšení transportu krve do svalů. Správná regenerace a zlepšení fyzické připravenosti vede také k prevenci zranění.

  Součtem výše vypsaných výhod získáváte vyšší pravděpodobnost k vítězstvím a tím pádem i vyšším ziskům, které v profesionálním sportu mnohonásobně přerůstají pořizovací náklady systému Hypoxia Altitude.

  Vliv hypoxie na hubnutí
  Na závěr je třeba zmínit ještě jednu zásadní výhodu tréninku s Altitude systémem. Podle zjištění rakouských vědců (studie Paracelsus Medical University Salzburg) cvičením v hypoxii spalujete ještě několik hodin po cvičení.

  Domluvte si s námi nezávaznou schůzku, rádi Vám program Hypoxia Altitude osobně a srozumitelně představíme.

  VíceMéně

  Reference

  FAKULTA TĚLESNÉ KULTURY

  Univerzita Palackého v Olomouci

  hypoxická komora pro 6 osob
  systém HST – 1 300

  HYPOXIA